Výkon a kvalita musia stúpať rovnako rýchlo

Výkon a kvalita musia stúpať rovnako rýchlo

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo vám práca niektoré dni odsýpa a iné sa vlečie a máte pocit, že pribúda? Tento problém môže prísť z rôznych dôvodov a ak ho necháte zájsť príliš ďaleko, postupne vás zožerie. Dnes sa pozrieme na to, ako sa tomuto problému čo najefektívnejšie vyhnúť.

Rýchlosť práce vs. Kvalita

Chcete pracovať rýchlo? Fajn, dokážete tak zarobiť viac peňazí. Dokážete však pri rýchlosti práce udržať kvalitu, ktorú vaši klienti vyžadujú? To už také jednoduché nie je. Práca, ktorá vyžaduje vaše plné sústredenie a nasadenie, by mala mať pridelenú väčšiu časť vášho času.  

Tá, ktorá sa dá doslova zbuchnúť rýchlo a nevyžaduje si príliš veľa kreatívneho myslenia (ide najmä o výkonnostnú prácu) si odstopujete a podľa toho účtujte. V prvom prípade nikdy nenaháňajte čas. Ak vám to nejde, nestrácajte ho a prácu odložte, no nesnažte sa silou-mocou zmestiť do nejakého časového fondu.

Nástroje, ktoré uľahčujú cestu

Pri sústredení na prácu a na náš vyšší výkon existujú desiatky skvelých nástrojov a metód, ktoré nám dokážu efektívne pomôcť. Nebudeme menovať všetky a je len na vás, ktoré si vyberiete. Veľmi obľúbená je technika Pomodoro, filtrovanie úloh podľa dôležitosti, ale aj blokovanie e-mailov. Samozrejmosťou je kvalitný notebook, ktorý vás nebude obťažovať mrznutím alebo svojou pomalosťou.

Na čo sa sústrediť a prečo

Pri každej situácii alebo rozrobenom projekte sa treba zachovať inak. Niektorý, ktorý si vyžaduje veľa rozmýšľania, si vezmite na mušku ako prvý. Ak vás zbytočne obťažujú veci ako dokončovanie, formátovanie alebo odkomunikovanie odovzdanej práce, na to si niekoho nájdite. Nikdy nemrhajte svoju energiu a čas na tú časť práce, ktorá vás nebaví a ktorá vám nejde.

5 tipov pre vyššiu efektivitu

Môžeme si všetky dôležité pravidlá zhrnúť do 5 dôležitých bodov.

  • Nikdy si nenechávajte prácu na poslednú chvíľu, začnite s dostatočnou časovou rezervou.
  • Sústreďte sa na to, čo vám ide. Dokončenie projektu nechajte na niekoho iného.
  • Dôležité projekty uprednostnite pred menej dôležitými.  
  • Vždy dbajte na najvyššiu kvalitu aj za cenu väčšieho množstva času.
  • Nenaháňajte sa za najnižšou cenou, vašu prácu si musíte vedieť naceniť správne.

Existujú výstupy bez kritiky a pripomienok?

Samozrejme, že existujú. Sú to všetky tie, ktoré sú kvalitne odkomunikované s klientom už počas práce a na ktorom si dá autor záležať. Je úplne jedno, či ide o kampaň, plagát, webovú stránku alebo aj obyčajný blogový článok. Ak je projekt robený s láskou a dostatočným časovým fondom, vždy vznikne niečo úspešné.

Ďaľšie články z kategórie

Troubleshooting problémov

Kedy je čas vytvoriť nový web

Máte pocit, že vaša webová stránka alebo e-shop už nie je tým, čím bývala? Webový dizajn, UX a ďalšie súčasti tvorby webov sa neustále vyvíjajú a tento pokrok napreduje naozaj...

čítať článok

Prečo je PPC reklama na Slovensku zlá?

Toto tvrdenie beriem ako svoj osobný názor na kvalitu mne zobrazovaných platených reklám na Slovensku. Ako mladý človek objednávam cez internet alebo vyhľadávam rôzne služby v podstate denne. Uvedomil som si,...

čítať článok

Certifikovaní

partneri