Grafika aj bez grafika? 5 tipov na rýchlu úpravu vizuálov

Grafika aj bez grafika? 5 tipov na rýchlu úpravu vizuálov

Staráte sa o marketing svojej firmy sami a nemôžete si dovoliť grafika? Ak nechcete, aby vaše výtvory skončili niekde na internete ako grafický odpad, dávajte si veľký pozor na to, čo prezentujete pred ľuďmi. My sme pre vás zozbierali pár skvelých tipov, ako si môžete grafiku pripraviť aj vo vlastnej réžii a nestrápniť sa pred svetom.

Dobrý grafický program

Veľmi veľa kvalitných a jednoduchých grafických programov je zadarmo a naučíte sa s nimi robiť pomerne rýchlo. Dosť vysoké percento z nich funguje priamo v prehliadači. Neponúkajú síce toľko možností, čo drahé profesionálne grafické editory, no základné veci s nimi spravíte. Koniec koncov, vždy je k dispozícii aj skicár, v ktorom šikovný človek dokáže urobiť zázraky.

Vodoznak

Ak pravidelne píšete články na blog a pridávate k nim titulné obrázky, do každého pridajte nejaký jednotný vodoznak. Môže to byť napríklad logo vašej spoločnosti v pravom hornom rohu alebo čokoľvek iné, čo vždy upúta pozornosť a hneď dá prípadnému čitateľovi jasnú informáciu, že ide o váš počin.

Používajte vlastné farby

Má vaša spoločnosť nejaké farby? Používajte ich. Bolo by predsa smiešne, keby Coca-Cola, ktorá má vždy červené vizuály, mala každý vizuál v inej farbe. Vaša webová stránka, logá, statusy aj obrázky na Instagrame by mali mať zjednotenú grafickú podobu.

Veľa foťte

Keď sa rozhodnete tvoriť viac grafického obsahu, zainvestujte aspoň do smartfónu s kvalitným fotoaparátom. Foťte všetky vaše produkty, priestory vašej firmy alebo prevádzky a čokoľvek, čo súvisí s vašim podnikaním. Vďaka tomu budete mať dostatok materiálu na tvorbu rôznych postov na sociálne siete.

Nebojte sa free fotobaniek

Free fotobanky sú v online marketingovom svete niekedy už ako nadávka. Je to však neoprávnené, pretože aj na nich sa dajú nájsť skutočné poklady. Malou úpravou môžete fotografiu zmeniť na niečo úplne iné, použiť z nej len výrez alebo ju použiť ako nenápadný podklad pod inú grafiku. Tieto obrázky sú, samozrejme, úplne zadarmo.

Chcete grafiku na mieru? Neváhajte nás kontaktovať!

Ďaľšie články z kategórie

Tipy a triky

5 klávesových skratiek pre copywriterov, ktoré vám ušetria nervy aj čas

Copywriteri, ale aj iní používatelia počítačov sa často dostávajú do situácii, v ktorých proti nim bojuje celý svet. No dobre, celý svet možno nie, no minimálne ich vlastný notebook, klávesnica,...

čítať článok

5 tipov príspevkov, ktoré na sociálne siete nepatria

Existuje veľké množstvo príspevkov, po ktorých odoslaní si do pár minút dokážete pokaziť vašu firemnú identitu. V návale emócii a po troch pohároch testosterónu sa v bezpečí domova za počítačom...

čítať článok

5 najnepríjemnejších chýb na weboch

Pomalý loading Nie je nič horšie, ako keď sa vám 10 sekúnd načítava jedna podstránka. Ak sa chce človek niekam preklikať, strávi pri tom desiatky otravných minút. Ak nakoniec aj...

čítať článok

Certifikovaní

partneri

Viem, chcete odísť :(
Zvýšime Vám návštevnosť či konverzie. Bezplatná konzultácia.
Pokojne nechajte na seba kontakt nižšie a radi sa vám ozveme. 
Áno, chcem konzultáciu!
Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas k spracovaní osobných údajov.

Nie, naozaj odchádzam.
close-link