5 skvelých univerzálnych zdrojov pre kreatívcov

5 skvelých univerzálnych zdrojov pre kreatívcov

Potrebujete niekedy nakopnúť a získať nové nápady pre váš copywriting, grafiku alebo tvorbu webov? Máme pre vás skvelé tipy na zdroje, ktoré sú takmer nevyčerpateľné. Nikdy však žiadnu myšlienku neukradnite a nevydávajte ju za svoju. Môžete sa len inšpirovať. Pozrime sa spoločne na 5 skvelých studníc, odkiaľ môžete čerpať nápady.

Pinterest

Pinterest je naozaj nevyčerpateľná studnica nápadov, ktorá ťahá rôzne zaujímavé obrázky zo všetkých možných webových stránok. Dokážete si na ňom vyhľadávať naozaj čokoľvek podľa jednoduchých kľúčových slov a fráz. Z každého obrázka sa dokážete prekliknúť aj na jeho zdroj a dozvedieť sa o nápade viac.

Tumblr

Tumblr je niečo ako blogerská sociálna sieť, kde na rozdiel od Pinterestu nájdete súkromné profily, z ktorých má každý unikátnu URL a spravuje ho skutočný človek. Tumblr má milióny aktívnych používateľov, ktorí s vami zadarmo zdieľajú rôzne nápady a inšpirácie.

Nielen free fotobanky

Vyhľadávajte obrázky aj v platených fotobankách a keď si ich nechcete kúpiť, aspoň sa nimi inšpirujte. Odfoťte si niečo podobné sami alebo zapnite photoshop a nakreslite si nové logo. Aj v platených fotobankách môžete prehliadať všetky obrázky bez toho, aby ste sa museli vôbec registrovať.

Konkurencia

Darí sa vašej konkurencii? Bolo by hlúpe nepokúsiť sa aspoň zistiť jej metódy predaja alebo sa inšpirovať vizuálmi, ktoré dobre pôsobia na ľudí. Nemusí to byť len vaša konkurencia, ale aj spoločnosť z úplne iného segmentu, ktorá má dobre vyladenú marketingovú komunikáciu.

Klientova história

Nemáme na mysli históriu prehliadania. Množstvo podnikateľov má za sebou aj desiatky rokov  podnikania, počas ktorých určite investovali nejaké peniaze a energiu do reklamy. Niektoré dobré nápady mohli zostať nepovšimnuté a v dnešnej digitálne dobe sa dajú znova využiť. Požiadajte o staré propagačné materiály priamo vášho klienta. Uvidíte, že medzi nimi nájdete veľa diamantov, ktoré stačí obrúsiť.

Hľadáte kreatívu pre váš projekt? Neváhajte nás kontaktovať.

Ďaľšie články z kategórie

Nástroje pre online marketing

7 nástrojov a webov, bez ktorých sa copywriter nezaobíde

Myslíte si, že na copywriting stačí len talent a kreativita? Mýlite sa! Priemerný copywriter využíva rôzne typy nástrojov a funkcií, ktoré mu pri práci (a hlavne pri efektivite) výrazne pomáhajú....

čítať článok

Certifikovaní

partneri