Hore

5 tipov príspevkov, ktoré na sociálne siete nepatria

5 tipov príspevkov, ktoré na sociálne siete nepatria

Existuje veľké množstvo príspevkov, po ktorých odoslaní si do pár minút dokážete pokaziť vašu firemnú identitu. V návale emócii a po troch pohároch testosterónu sa v bezpečí domova za počítačom cítime ako veľkí hrdinovia. Je však čas dať si studenú sprchu a takéto správanie zo života vyradiť – najmä v prípade, ak ide o firemný profil. Aké veci by ste na ňom nikdy nemali zverejňovať?

Nenávisť a nadávky

Nech už sú vaše politické, náboženské a etnické názory akékoľvek, nechajte si ich pre seba. Ako firma musíte pôsobiť absolútne nekonfliktne, bez použitia vulgarizmov a urážania niektorých menšín ľudí. Ak niekto zaútočí na vás, buď príspevok úplne ignorujte, alebo naň odpovedajte slušne a bez jediného náznaku nejakého boja.

Kontroverzné témy

Utečenci, vláda SR, ale ani homeopatia by nemala byť súčasťou vašich príspevkov. Či už na ne nahliadnete z jednej alebo z druhej strany, vždy si pohneváte minimálne polovicu vašich fanúšikov. Pri niekoľko tísícovej fanstránke to môže znamenať rapídny pokles označenia páči sa mi to a teda aj dosahu vašich budúcich príspevkov.

Nevhodné obrázky

Facebook má svoje pravidlá, podľa ktorých nemôžete na stránke zobrazovať násilie, nahotu a ďalšie podobné príspevky. Vy by ste sa však mali správať ešte neutrálnejšie, a teda vynechať na svojom profile akýkoľvek obsah, ktorý priamo nesúvisí s vašim podnikaním alebo ponukou vašich produktov. V opačnom prípade to vaši fanúšikovia môžu považovať za spam a veľmi rýchlo vám dajú dislike.

Ohováranie konkurencie

Vy podnikáte sami za seba. Ak spraví vaša konkurencia nejaký fail, ignorujte ho. Nesnažte sa za každú cenu pôsobiť v online svete ako lepšia firma a viesť dlhé diskusie o tom, čo robíte lepšie a čo oni horšie. Svoju konkurenciu pozorne sledujte, no zároveň ignorujte.

Boj s fanúšikmi

Ak sa do vás niekto naváža, nemažte hneď jeho komentáre. Ako v takomto prípade postupovať? Pri prvom kontakte odpíšte slušne (aj keď vám človek nadáva neoprávnene) a vyriešte jeho požiadavku. Ak v tom pokračuje, ignorujte ho. Ak aj napriek ignorácii pokračuje vo svojej činnosti, môžete ho aj ako stránka zablokovať.

Veríme, že vám naše tipy pomôžu zachovať si profesionálnu tvár aj na sociálnych sieťach, kde často vládnu emócie a pocit bezpečia spoza obrazovky.

Ďaľšie články z kategórie

Tipy a triky

5 najnepríjemnejších chýb na weboch

Pomalý loading Nie je nič horšie, ako keď sa vám 10 sekúnd načítava jedna podstránka. Ak sa chce človek niekam preklikať, strávi pri tom desiatky otravných minút. Ak nakoniec aj...

čítať článok

Najväčšie UX chyby mnohých webov

Rok sa s rokom opäť stretol a nastal tak čas aj trochu bilancovať. Viaceré väčšie či menšie weby na Slovensku zaznamenali v predošlom roku zmenu svojho dizajnu. Prešli buď kompletným...

čítať článok

Certifikovaní

partneri