Hore

5 najčastejších SEO chýb, ktoré väčšina ľudí ignoruje

5 najčastejších SEO chýb, ktoré väčšina ľudí ignoruje

Pri hľadaní chýb v optimalizácii pre vyhľadávače sa stále stretávam s piatimi, ktoré sa opakujú takmer pri každom klientovi alebo projekte. Mojou úlohou je tieto chyby eliminovať, no nie vždy je to jednoduché – či už kvôli zásahom do custom CMS, ktoré musí vykonať programátor, alebo pre iné okolnosti, ktoré opravu týchto chýb brzdia. Ktoré chyby to teda sú?  

Poddimenzované formátovanie obsahu

Väčšie množstvo originálneho a jedinečného obsahu na webe je vždy veľkým prínosom pre SEO. Avšak, nie je to len o tom, že napíšete slohy o histórii vašej firmy, o výrobnom procese vášho produktu a o pracovnom postupe, ktorý používate pri inštalácii. Prvou vecou je, že takýto web vyzerá bez pardonu otrasne. Nikto nechce na webe vidieť celé bloky nezmyselného a nudného textu. Takýto text vieme šikovne schovať za tlačidlo „zobraziť viac“, a to napríklad aj pri kategóriách e-shopu. Hlavným problémom však je, že tento text nemá sformátované H2 podnadpisy, vnútorné linky a ostatné aspekty, ktoré ovplyvňujú SEO.

Nedostatočné využitie kľúčových slov

Chcete sa na Google zobrazovať na popredných priečkach na určité kľúčové slová, no tieto slová by sme na vašom webe hľadali zbytočne? Pokúste sa ich využívať napríklad v už spomínaných podnadpisoch, ideálne v základnom tvare. Pozor však, aby to nevyzeralo zle a umelo, texty na web majú byť v prvom rade predajné a pre ľudí. Google boti sú až na druhom mieste.

Nepribúda žiadny obsah

Možno to bude znieť jednoducho a povrchne, no na váš web by mal pravidelne pribúdať obsah v rozsahu aspoň štyroch normostrán unikátneho textu mesačne. Vďaka tomu sa bude váš web zobrazovať na lepších priečkach na kľúčové slová, ktoré zapracujete napríklad do blogového článku. Nezabudnite každý jeden článok vložiť do nástroja Google Search Console, aby ho Google okamžite indexoval.

Nekvalitné alebo staré spätné odkazy

Nakupujete stovky odkazov ročne na pochybných SEO magazínoch doslova za pár eur? Ak majú tieto weby slušný domain a page rank, môžu vás slušne vyniesť na vyššie priečky. Ak sa však majiteľ webu alebo blogu rozhodne odkazy odstrániť, spadnete aj o niekoľko desiatok priečok.

Nepredajné meta popisy

Ste na prvej strane Google ale vaše metapopisy vyzerajú, ako keby ich písalo dieťa? Respektíve sa len automaticky generujú z obsahu na vašom webe? Nečudujte sa, že nemáte dobrú mieru prekliku. Práve toto je ten moment, kedy musíte zaútočiť na potenciálnych zákazníkov predajným a pútavým textom.

Ďaľšie články z kategórie

Návody a postupy

Ako vytvoriť dokonalý virálny príspevok?

Premýšľate stále nad tým, ako posunúť váš obsah na sociálnych sieťach medzi veľký počet ľudí? To nie je žiadny problém v prípade, že máte vyčlenený dostatočne veľký budget na platenú...

čítať článok

Ako napísať dobré meta title a description?

Z copywriterského hľadiska sú meta title a meta description tým najdôležitejším prvkom, ktorý rozhodne o tom, či človek na váš web po vyhľadávaní v Google klikne alebo nie. Viete však,...

čítať článok

Pokyny pre zapracovanie zmien v súlade s GDPR

Základné pojmy: Správca – je to firma/s.r.o., – spracováva všetky osobné údaje na webe (v tomto prípade vy) Spracovateľ – každý, kto má prístup k osobným údajom, ktoré sú na danom...

čítať článok

Certifikovaní

partneri